RO | EN MyAccount
Caută
Persoană de contact Radu Cretulescu radu.kretzulescu@ulbsibiu.ro
Tipăreşte ştirea Trimite Articolul RSS Feed

Câștigătorii concursului – HSE 2015
   08 Iunie 2015

Aproape 70 de studenți au participat, in 5 iunie, la cea de a zecea ediție a concursului ”Hardware and Software Engineering 2015” (HSE2015), organizat de Departamentul de Calculatoare și Inginerie Electrică, din cadrul Facultății de Inginerie a Universității ”Lucian Blaga” din Sibiu.

Concursul a fost organizat pe 4 secțiuni, 2 dedicate elevilor - una de software și una de electronică -și 2 dedicate studenților, una de software și una de hardware. La start s-au prezentat:

-          18 elevi la secțiunea Software (7 de la Colegiul Național ”Gh. Lazăr” Sibiu, 10 de la Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu, 1 elev de la Colegiul Național ”Octavian Goga”)

-          17 elevi la secțiunea Electronică (11 de la Colegiul Tehnic Energetic Sibiu, 5 de la Colegiul Tehnic Independența Sibiu și 1 de la Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu)

-          17 studenți la secțiunea software  -  2 studenți din anul I, 4 studenți din anul II, 1 student din anul III și 10 studenți din anul IV de la specializările Informatică (Fac. De Științe),  Calculatoare, Tehnologia Informației și Ingineria Sistemelor Multimedia (Fac. de Inginerie)

-          8 echipe formate din 16 studenți la secțiunea hardware  - 9 studenți din anul I, 1 student din anul II, 2 studenți din anul III și 4 studenți din anul IV de la Specializările Informatică (Fac. de Științe),  Calculatoare și Electronică Aplicată (Fac. de Inginerie)

Dorim să aducem mulțumirile noastre sponsorilor care și anul acesta s-au implicat puternic în buna desfășurare a acestui concurs: Continental Automotive Systems Sibiu, partenerul strategic, Marquardt Schaltsysteme SCS, Visma Software SRL, IQuest, KeepCalling, EBS Romania SA.

 

Lista cu elevii și studenții premiați:

 

Elevi hardware/electronică:

Numele

Clasa

Liceul

Premiul

BARB OVIDIU ANDREI

Colegiul Tehnic Energetic Sibiu

a X -a

Premiul I

SIMTION RAREŞ NICOLAE

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII -a

Premiul II

LASCU ANDREEAS

Colegiul Tehnic Energetic Sibiu

a XI -a

Premiul III

SCHMIDT ANDREAS

Colegiul Tehnic Independența Sibiu

a X -a

Mențiune 1

POPA MIHĂIŢĂ

Colegiul Tehnic Independența Sibiu

a X -a

Mențiune 1

BĂDILĂ RAREŞ

Colegiul Tehnic Independența Sibiu

a X -a

Mențiune 1

CINEZAN IONUŢ

Colegiul Tehnic Independența Sibiu

a X -a

Mențiune 1

HUSUSAN FABIAN CORNEL

Colegiul Tehnic Energetic Sibiu

a XII -a

Mențiune 2

LUPUȚOC ANA-MARIA

Colegiul Tehnic Energetic Sibiu

a XI -a

Mențiune 3

Elevi software:

Numele

Clasa

Liceul

Premiul

Beckert Cristian

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XI-a

Premiul I

Hanea Sandro

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu

a XII-a

Premiul II

Todoran Alexandru Ștefan

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII-a

Premiul III

Albu Sebastian

Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu

a X-a

Mențiune 1

Oltean Ştefan Alexandru

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII-a

Mențiune 2

Pirpidel Sebastian - Gheorghe

Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII-a

Mențiune 3

Studenți hardware:

Numele

Specializarea

Anul studiu

Facultatea

Premiul

Liţă Radu Claudiu

Electronică Aplicată

Anul III

de Inginerie

Premiul I

Băncioiu Iosif

Calculatoare

Anul I

de Inginerie

Premiul II

Filimon Cristian Ionuţ

Calculatoare

Anul IV

de Inginerie

Premiul III

Hadăr Nicolae Ionuţ

Electronică Aplicată

Anul IV

de Inginerie

Premiul III

Săndică Robert

Informatică

Anul II

de Științe

Mențiune 1

Muşuroi Roxana Elena

Electronică Aplicată

Anul IV

de Inginerie

Mențiune 2

Cocan Alexandru Ionuţ

Electronică Aplicată

Anul III

de Inginerie

Mențiune 3

Studenți software:

Numele

Specializarea

Anul studiu

Facultatea

Premiul

Troancă Bogdan

Calculatoare

Anul IV

de Inginerie

Premiul I

Barbu Paul - Gheorghe

Calculatoare

Anul II

de Inginerie

Premiul II

Diac Dan Ioan

Tehnologia Informatiei

Anul I

de Inginerie

Premiul III

Băcilă Lavinia

Calculatoare

Anul IV

de Inginerie

Mențiune 1

Hodină Ionuţ

Informatică

Anul III

de Științe

Mențiune 2

Hornariu Mihai Horaţiu

Calculatoare

Anul IV

de Inginerie

Mențiune 3

Documente / Legături:


Webmail | Liste Mail | Grupuri | Webspace | Newsletter | UMS | e-Learning | Reţea Internă
Informaţii de Contact | Hartă Site | Suport Tehnic LinkedIn - Absolventi ULBS Facebook Twitter YouTube Channel     
Copyright © 1998-2016 Direcția Comunicaţii şi Marketing a ULBS | Termeni de Utilizare