Persoană de contact Iulian Stoian iulicastoian@yahoo.com
Tipăreşte ştirea Trimite Articolul RSS Feed

Medalii ULBS la handbal și natație
   08 Iunie 2015

Studenții Universității „Lucian Blaga“ din Sibiu au obținut două medalii la competițiile de handbal, respectiv natație, la care au participat.

Aflată la prima participare la Turneul Final al Campionatului Național Universitar de Handbal, desfășurat la Pitești, echipa reprezentativă a ULBS a reușit să termine competiția pe locul II după două victorii (contra echipelor Universității de Vest din Timișoara și Universității din Craiova) și o înfrângere, în finala turneului, contra Universității din Pitești. Din echipa coordonată de lector univ.dr. Iulian Stoian fac parte:

-          Voica Robert – Facultatea de Științe;

-          Demian Cosmin – Facultatea de Științe.

Și la natație, studenții ULBS au obținut medalii. Cu ocazia desfășurării Finalei Campionatului Universitar, Brândușa Cacovean obținut o medalie de bronz la proba de 100 m fluture, în timp ce Laura Opriș a fost aproape de podium, în probele de 100 m liber și 100m bras. Ambele fete sunt studente la Facultatea de Științe.

Webmail | Liste Mail | Grupuri | Webspace | Newsletter | UMS | e-Learning | Reţea Internă
Informaţii de Contact | Hartă Site | Suport Tehnic LinkedIn - Absolventi ULBS Facebook Twitter YouTube Channel
Copyright © 1998-2016 Direcția Comunicaţii şi Marketing a ULBS | Termeni de Utilizare